Peeling kawitacyjny – garść porad
Dbanie o zbilansowaną dietę i aktywny styl życia zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie i przyśpiesza pracę całego organizmu. Jeżeli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała przy tym wyjątkowo dobrze i była wolna od stanów zapalnych czy zaskórników poznaj peeling kawitacyjny i jego zalety. Dowiedz się również. jak można go wykonać samodzielnie oraz w jakich jeszcze przypadkach powinien być stosowany.
Peeling kawitacyjny i jego zalety
Poprawa wyglądu skóry składa się z dwóch etapów. Pierwszy to dieta i regularna pielęgnacja tworząca barierę ochroną zabezpieczającą przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Druga to profesjonalne zabiegi wzmacniające nasze codzienne starania. Peeling kawitacyjny jest zdecydowanie jednym z nich, choć nie musi być stosowany samodzielnie. Ze względu na to, że usuwa martwy naskórek, doskonale sprawdza się jako przygotowanie do innych zabiegów oraz wzmacnia wchłanianie i działanie specjalistycznych kremów. Może być stosowany zarówno w przypadku skóry wrażliwej, jak i naczynkowej.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu
Peeling kawitacyjny można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy do tego celu zakup odpowiedniego urządzenia do peelingu kawitacyjnego, które znajdziesz w naszym sklepie. Do wyboru masz sprzęt zasilany zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Zakup urządzenia nie wiąże się z wygórowanymi kosztami, gdyż średnia jego cena wynosi około 200 zł. Biorąc pod uwagę, że jest to zabieg, który najczęściej trzeba powtarzać, warto rozważyć nabycie własnego skin scrubbera. Należy również zaznaczyć, że peeling kawitacyjny nie powoduje żadnych skutków ubocznych oraz jest on bezbolesny, dlatego możesz wykonać go samodzielnie w zaciszu własnego mieszkania.
Problemy ze skórą a peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny jest powszechnie stosowany do walki z trądzikiem. Doskonale sprawdza się w przypadku konieczności odblokowania zatkanych porów, pozbyciu się trudnych do usunięcia wągrów czy zaskórników. Zabieg dotlenia również skórę oraz pobudza do jej odbudowy, dzięki czemu pomaga w walce z cerą przesuszoną oraz drobnymi zmarszczkami. Peeling kawitacyjny stosowany regularnie jest także skuteczny w przypadku redukcji przebarwień. Zabieg ten polecany jest również w przypadku skóry, która wymaga regeneracji po lecie, kiedy cera narażona była na kontakt ze słońcem. Peeling kawitacyjny jest szczególnie lubiany przez panie z wrażliwą cerą, gdyż jako jeden z nielicznych może być bezpiecznie stosowany.
Peeling kawitacyjny – kiedy widoczne są efekty
Efekt, który jest widoczny od razu po wykonaniu zabiegu to skóra pełna blasku. Złuszczenie martwego naskórka oraz usunięcie wągrów i zaskórników daje natychmiastowy rezultat zdrowej cery. Jeżeli stosujemy peeling kawitacyjny w celu walki ze skórą problematyczną, należy go powtarzać. Trwałe efekty uzyskamy po wykonaniu od 3 do 6 zabiegów. Ma to również znaczenie w przypadku rozważania zakupu urządzenia pozwalającego na samodzielnego wykonanie peelingu w domu, gdyż w tym wypadku wizyty u kosmetyczki będą kosztować nas zdecydowanie więcej.